Narodowa Fundacja do Walki z Rakiem

Informacje o NKWR
Marsz Życia i Nadziei
Oko w oko z rakiem
Pomoc NKWR
Pomoc po mastektomii - AMAZONKI
Polecane ośrodki, mamografy

Sponsorzy NKWR

Aventis
Schering
Szpital Damiana
Royal PBK


Telemedia
Super Media
Plus GSM
Najbliższy Tobie oddział onkologiczny <
Informacje

ogólnie; organizacje z którymi współpracujemy; działalność statutowa;
co robimy; firmy które nas wspierają; informacje ze świata;


Informacje ze świata

  • Październik jest w Stanach Zjednoczonych Narodowym Miesiącem Świadomości Raka Piersi (National Breast Cancer Awarness Month) już od 1984 roku. Dzięki wiedzy i umiejętności samokontroli piersi udało się wyleczyć 75% chorych Amerykanek (wczesna diagnoza umożliwiła skuteczne leczenie). W Polsce natomiast największym problemem jest strach przed chorobą i późne zgłaszanie się chorych do lekarza. Hasło miesiąca października: "Your best protection, early detection", "Najlepsze zabezpieczenie to wczesne wykrycie".
  • Dr Steven Bowlin z Case Western Reserve University w Cleveland USA stwierdził, że u kobiet, które kiedyś piły, ryzyko raka piersi jest o 40% większe niż u kobiet, które nie piły nigdy, a u pijących często i dużo wzrasta do 45-50%.
  • TAMOXIFEN - zabroniony w USA, a w Europie nadal akceptowany. W dniu 2 września 1998 r. Amerykański Instytut Żywności i Leków (FDA) zadecydował, że Tamoxifen (Nolvadex) nie może być stosowany jako lek zapobiegający rakowi piersi na terenie Stanów Zjednoczonych."Tamoxifen może tylko czasowo odwlec raczej niż skutecznie zabezpieczyć przed rakiem piersi i czasami może utrudniać właściwie jego leczenie" - stwierdziła dr Cindy Pearson z Amerykańskiej Narodowej Sieci Zdrowia Kobiet


Infolinia 0 800 464 884